Časté otázky k projektům ... +420 607 024 314

PROČ PRÁVĚ PROJEKT OD NÁS ? CO VŠECHNO OBSAHUJE KATALOGOVÝ PROJEKT?

V jaké energetické třídě jsou typové domy navrhnuté?

Naše katalogové domy jsou navrženy jako nízkoenergetické v energetické třídě A. Projektovou úpravou však umíme dosáhnout ještě vyšší stupeň energetické úspory. Doporučujeme však zvážit ekonomickou rentabilitu takové úpravy.

Co všechno zahrnuje cena výstavby na klíč?
Cena výstavby domu na klíč, uvedená při jednotlivých projektech je hrubý odhad ceny do obyvatelné fáze, včetně sanity, podlah a příslušenství v základním standardu. Je to však opravdu jen velmi orientační cena vypočítaná ne na základě detailního položkového rozpočtu, ale na základě prostorového číselného koeficientu. Jedná se tedy o odhad, který slouží jen pro orientační cenovou představu. Abychom mohli sestavit cenu na klíč potřebujeme nejdříve znát veškeré Vaše požadavky ohledně použitých materiálů.

Jakou šířku, délku, výšku, plochu a tvar může mít můj dům?                                             Pro každou lokalitu jsou dané jiné regulativy, které parametricky předepisují, jaký typ domu můžete na svůj pozemek umístit. Proto si pozorně přečtěte základní informace o pozemku v dané lokalitě kde jsou tyto regulativy popsány.

Jaký je postup při objednání projektu a stavby na klíč?
Po obdržení telefonického nebo písemného požadavku se s Vámi spojí přímo náš pracovník, který s Vámi probere další kroky potřebné k zahájení jednotlivých kroků výstavby Rodinného domu včetně vypracování projektové dokumentace. Doba dodání je závislá od rozsahu úprav projektu, avšak pohybuje se v průměru na úrovni 14 pracovních dní při typovém projektu domu a přibližně 30 pracovních dní při individuálním projektu na míru. 
Jsme poctiváci. Projekty tvoříme s vysokou precizností, dbajíc na jejich praktickou použitelnost, výstavbovou racionalitu a provozní ekonomiku. Preferujeme kvalitu před kvantitou. Menší množství projektů v naší nabídce nám umožňuje věnovat víc pozornosti při jejich návrzích, vizualizacích a aktualizacích. Katalogový projekt obsahuje „všechno", co se týče samotného domu. Neobsahuje však dokumenty, týkající se Vašeho pozemku. Konkrétně se jedná o projekt situace osazení domu na pozemek a zakreslení venkovních síťových přípojek. Tyto doplňkové dokumenty Vám samozřejmě zpracujeme ve chvíli kdy si vyberete konkrétní typový projekt.
CO VŠECHNO OBSAHUJE PROJEKT NA MÍRU?
CO KDYŽ CHCI DŮM PODSKLEPIT?
Projekt na míru už ve své základní ceně obsahuje vše co potřebujete na získání stavebního povolení a realizaci stavby, včetně usazení na pozemek a zakreslení venkovních síťových přípojek. Detailní rozpis obsahu projektu na míru najdete v naší cenové tabulce projektů.
Podsklepení typového projektu je téměř vždy možné a stále cenově výhodnější, než tvorba nového projektu na míru. Cena a ostatní podmínky jsou však závislé od vaší koncepční představy a parametrické povahy Vašeho pozemku.
CHCI UPRAVIT KATALOGOVÝ PROJEKT. JAK NA TO?
ÚPRAVY TYPOVÉHO PROJEKTU MŮŽEME ROZDĚLIT DO TŘÍ KATEGORIÍ:
DROBNÉ - vykonané na základě našeho bezplatného autorského souhlasu jako například (je v ceně projektu):
  • změna tvaru střechy
  • vestavěná garáž
  • zarovnání terasy
STŘEDNÍ - které vám za malý příplatek zakreslíme do projektu, jako například (je v ceně projektu):
  • změna tvaru střechy
  • vestavěná garáž
  • zarovnání teras
VÝRAZNÉ - při kterých se už více vyplatí projekt na míru, jako například (bude provedeno nacenění požadovaných změn):
  • změna venkovních rozměrů domu
  • posun nosných příček
JAKÝ JE POSTUP, KDYŽ CHCI DŮM S DODATEČNÝM TECHNICKÝM VYBAVENÍM?
Ve většině katalogových a v každém projektu na míru dokážeme zohlednit předpřípravu na další technologickou výbavu domu. Ať už se jedná o rekuperaci, tepelné čerpadlo, solární články, světlovody, inteligentní dům, nebo jinou technologii. Protože však existuje mnoho výrobců a mnoho typů zmiňovaných zařízení, ve většině případů ke každému takovému zařízení vypracuje projekt přímo subdodavatel této technologie a to v rámci ceny tzv. Domu na klíč.
JAKÝ JE NAVRŽENÝ TYP TOPENÍ V KATALOGOVÉM PROJEKTU?
Jako topení je standardně použitý plynový kondenzační kotel v kombinaci s podlahovým topením. Není však problém projekt dodat v jakékoli jiné alternativě topení. 
Z JAKÝCH MATERIÁLŮ JSOU DOMY V PROJEKTECH NAVRHNUTÉ?
Při katalogových projektech se standardně jedná o zděné domy - Porotherm 38 T Profi aci s 10 až 15 cm zateplením. Krov je většinou samonosný vazníkový, a nebo standardní v závislosti od konkrétního projektu. Všechny tyto parametry je však možné bez problémů upravit, anebo změnit. Při projektech na míru se celý projekt realizuje od začátku a to bez žádných limitů.